20.11.2016 22:09

Десет земји со најмногу прељубници

loading...

Прељубите помеѓу партнерите е појава за кои сите знаат дека се случува, но малку кој знае некои конкретни податоци, затоа што и логидчно тие се обвиено под велот на тајната.

Сепак, анализата на „Дурекс“ покажува во ои земји партнерите најмногу се склони кон оваа појава.

На врвот на листата е Тајланд. Во таа азиска земја постојат дури 56% луѓе кои изјавиле дека некогаш извршиле прељуба. На второто место на глобалната листа најголеми прељубници е Данска во која 46% од граѓаните рекле дека извршиле прељубнички чин.

Само еден процент помалу „швалер(к)и“ има во Италија и Германија кои го делат третото место, пишува „Форбс“. Веднаш потоа следуваат Франција, Белгија, Норвешка, Шпанија, Велика Британија и Финска.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments