14.02.2018 13:18

Црвен Крст Куманово организираше работилници за ПХВ


Во рамките на новиот циклус ЦКА-ПХВ 2018 година, од страна на Црвен крст на Република Македонија – oпштинска организација Куманово спроведени се вторите работилници на македонски и албански јазик.

– Обуката беше спроведена од страна на инструктори од ПХВ програмата. На истата присуствуваа  вкупно 60 ученици од основни (9-то одделение) и средни (од 1-ва до 3-та година) училишта од град Куманово. Учениците имаа можност да се запознаат и научат како се изработуваат мали проекти за добробит во заедницата, информираат од ООЦК.

 

 

Обуката помина во работна и позитивна атмосфера и учениците се мотивирани да изработуваат мали и микро проекти.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments