06.04.2015 12:22

БРУКА: Не носиш миниќ – марш од ”Звезде Гранда” (видео)


Нешто без везе се деси на последњо издање на ”Звезде Гранда”.

Имено, три девојке искачав на бину, почнуе борба у трио, и пада одлука, шоу да га напушти Лејла Чаушевиќ  (21) од Сараево – БиХ.

Разлог?

Не носи мини сукњу.

Иако Лејла доби комплименти дека е најдобра такмичарка, од шоу се тражи нешто друго, искоментира жири, додавајќи дека стајлинг на Лејлу не ги задоволуе стандарди.

Изузетак од дискриминирачки коментари направи Зорица Брунцлик, која ги изнесе свои ставови ама у поблагу форму.

Еве што се изнакажасва од жири:


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments