07.11.2017 15:37

БИБЛ: Кошаркарите на Куманово вечерва гостуваат во Тирана


Кошаркарите на Куманово вечерва со почеток во 18:30 часот го играат натпреварот во рамките на БИБЛ лигата каде ќе ги одмерат силите со составот на албанскиот клуб Тирана.

Засега кумановци бележат само една победа и два порази во рамките на Балканската лига, а вечерва ќе дебитираат со новиот тренер Александар Петровиќ.

До крајот на неделата во домашниот шампионат играат два натпревари во Спортската сала во Куманово, првин против составот на МЗТ Скопје Аеродром, а потоа и против Фени Индустри.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments