Автомобил изгоре на патот Куманово – Крива Паланка

loading...

Патничко возило вчеравечер изгорело во пожар на патниот правец Куманово  – Крива Паланка кај обиколницата во близина на бензинската пумпа.

Станува збор за патничко моторно возило марка „Мерцедес“, а во пожарот нема повредени, туку причинета материјална штета поради неисправна инсталација на возилото.

Пред четири дена пожарникарите од Крива Паланка интервенирале на гаснење автомобил на истиот патен правец.

 


Последни наслови

Facebook Comments