09.01.2017 15:02

Автомобил изгоре на патот Куманово – Крива Паланка

loading...

Патничко возило вчеравечер изгорело во пожар на патниот правец Куманово  – Крива Паланка кај обиколницата во близина на бензинската пумпа.

Станува збор за патничко моторно возило марка „Мерцедес“, а во пожарот нема повредени, туку причинета материјална штета поради неисправна инсталација на возилото.

Пред четири дена пожарникарите од Крива Паланка интервенирале на гаснење автомобил на истиот патен правец.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments