04.01.2017 10:40

Американец научи македонски за осум недели (видео)

loading...

Пред неколку месеци овој Американец вети дека ќе научи македонски јазик, па еве осум недели подоцна ветено – сторено. Слушнете го неговиот македонски јазик со американски акцент.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments