13.11.2017 16:36

Адем Мекиќ потпишува за КК Куманово


Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Адем Мекиќ, во иднина ќе настапува во дресот на Куманово, откако потпиша договор со македонскиот претставник во Балканската лига (БИБЛ), пишува порталот sport1.mk.

Претходно денеска, тој доби раскин на договорот со својот досегашен клуб, МЗТ Скопје и тоа на сопствено барање со желба да замине во средина каде што би добил поголема минутажа.

Повеќе на sport1.mk / фото: sportmedia.mk


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments