08.03.2018 10:24

7-годишно дете повредено во сообраќајка во Куманово


Вчера околу 18,40 часот во Куманово на улица „Доне Божинов“, С.Д.(30) од Куманово, управувајќи патничко моторно возило “Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки удрил во 7-годишно дете, пешак, од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По незгодата, детето со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Клиничка болница Куманово, а потоа во Комплекс клиники “Мајка Тереза” Скопје, за понатамошно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments