4 изненадувачки причини зошто да пиете топла вода со лимон

Дали веќе некое време размислувате своето утринско кафе да го замените со топол напиток? Топла вода со свеж лимонов сок е одлична алтернатива која има бројни позитивни страни. 1. Помага при детоксикација Овој напиток помага при балансирање на вашата телесна ph вредност, се буди црниот дроб и се бори против штетните токсини. 2. Ја активира … Continue reading 4 изненадувачки причини зошто да пиете топла вода со лимон