12.09.2017 10:02

23-годишно момче претепано кај кумановската Гимназија

loading...

Дваесет и тригодишен кумановец, ноќеска во 01:35 часот бил нападнат од неколку непознати маскирани лица во неговиот автомобил, соопшти МВР.

Нападот се случил на улицата „Перо Чичо“ во близина на кумановската гимназија, каде што бил паркиран автомобилот „ауди“ на 23-годишниот Б.С. од Куманово.

Непознатите маскирани лица со шипки го искшиле задното ветробранско стакло на возилото и го нападнале момчето кое се здобило со тешки телесни повреди и скршеници.

СВР Куманово презема мерки за целосно расчистување на случајот


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments