01.01.2018 13:27

22-годишна кумановка тешко повредена во сообраќајка


Рано утринава во 01,55 часот во Куманово на локалниот пат за с.Проевце, се случила сообраќајна незгода во која М.С. (1994) од Куманово управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрвен столб за пренос на електрична енергија и во оградата од куќа на ул.„Боро Соколов“.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката во возилото А.М. (1995) од с. Биљановце, која по укажаната лекарска помош во Медицински центар – Куманово е префрлена во Ургентен центар – Скопје.

Увид на лице место извршила екипа од СВР- Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments