09.10.2017 11:51

21-годишник силувал девојка во мотел во Проевце


СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А. (21), со живеалиште во Австрија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавениот на 08.08.2017 година околу 09.30 часот во соба во мотел во село Проевце, кумановско, побарал од Љ.С. (21) од село Ваксинце да имаат интимни односи, но таа не прифатила.

Потоа А.А. без согласност од Љ.С., со употреба на сила, започнал насилен сексуален однос.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments