17.07.2017 08:07

14 лица повредени во тешка сообраќајка кај Куманово

loading...

Четиринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на делница од автопатот Табановце – Куманово кај клучката во населбата Долно Којнаре.

Во сударот учествувале еден автобус кој превезувал патници од Швајцарија и два автомобили. Во несреќата две лица се со потешки повреди и се префрлени на клиниките во Скопје, а другите се хоспитализирани во болницата во Куманово.

Од МВР засега нема детали како дошло до сударот кој се случил околу 17.30 часот на клучката од автопатот со магистралниот пат Куманово – Крива Паланка.

Во извлекувањето на патниците учествувале и припадници на Територијалната противпожарна единица Куманово.

Повеќе детали од МВР ќе соопштат во текот на денешниот ден.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments