08.01.2018 21:26

12 пати посилен од вијагра: Гел со експлозив против импотенција


Конечно пронајдено брзо решение за импотенцијата.

Имено, гелот против импотенција содржи нитроглицерин, кој исто така може да се пронајде во бомби и експлозиви, па поради тоа има 12 пати посилно и побрзо дејство од вијаграта.

Испитувањата кои се спроведени на 220 мажи со еректилна дисфункција, покажале дека седум од десет испитаници почувствувале позитивни резултати во рок од десет минути, додека на вијаграта и се потребни и до еден час за да започне да дејствува.

Што се случува кога ќе се претера со доза на вијагра? (видео)

Гелот бргу со триење испушта азот оксид кој ги шири крвните садови и со тоа помага во ерекцијата.

– Потенцијалните предности вклучуваат потенцијал за брза ерекција и леснотија при користењето. Нивната употреба може да биде вградена во сексуалната предигра, зголемувајќи ја интимноста помеѓу паровите, рекол за британскиот „Sun“ урологот Дејвид Ралф.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments