18.05.2017 21:11

12-годишно момче застрела врсничка и убиството го објави на интернет (видео)

loading...

Уште едно убиство, објавено на интернет, овој пат ја згрози Аргентина.

Момче старо 12 години со истрел од пушка и пресудил на врсничка, а трагедијата ја прикажал на социјалната мрежа Фејсбук. Сепак, аргентинската полиција во моментов, убиството го третира како несреќен случај.

Дете изврши самоубиство поради лажна објава на Фејсбук

Трагедијата се случила во гратче, недалеку од Санта Фе. На видеото се гледа како момчето држи пушка и потоа испукува еден куршум, кој според полицијата, завршил во лицето на девојчето.  Минатиот месец Тајланѓанец ја уби 11-месечна ќерка, по што се самоуби, а грозоморниот чин го објави на социјалните мрежи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments